نقاشی ایرانی
اکتبر 26, 2019
هنر نگارگری و دیدگاههای خلق آن
آگوست 6, 2020

به نام خالق هنر و زیبایی ها

من فاطمه حقی متولد سال 1347 مشهد هستم. علاقه به هنر را آنهنگام که در وجود خود احساس کردم برای گام نهادن در دنیای آن لحظه ای تعلل به خود راه ندادم. با اخذ مدرک فوق دیپلم در رشته نقاشی فعالیت هنری خود را در این زمینه بطور جدی و کاملا حرفه ای پیگیری نمودم، اما در لذت بردن از دریای بیکران هنر صرفا به همان اکتفا نکرده و با ورود به حوزه مینیاتور و طراحی روی چرم بهره خود را نیز از هنر وسعت بخشیدم.
در این راه از حضور اساتید گرانقدر مرحوم آلفته و جناب آقای ظریف بهره گرفتم. طراحی را در خدمت هنرمندان بزرگی همچون جناب صدرالسادات و جناب اسپهبدی بوده ام و در زمینه نگارگری افتخار شاگردی بزرگان این هنر جناب آقای مهدوی ، سرکار خانم مشتاق و سرکار خانم دوستی را در کارنامه خود دارم.
طی سالهای فعالیت هنری خود همکاریهایی را با آستان قدس رضوی ، مکتب هنر رضوان ، میراث فرهنگی و روزنامه شهرآرا داشته ام که از این میان تعاملات خود را با آستان قدس حفظ کرده ام. همچنین بواسطه فعالیتهای هنری مصاحبه ای را در خدمت آقای بهکام برای روزنامه وزین شهرآرا داشته ام که در این روزنامه به چاپ رسیده است.
کلام آخر اینکه از دیدگاه یک هنرمند همیشه تمام آثار هنری دارای ارزش هستند زیرا منبع الهام آنها روح یک هنرمند بوده است، اما با این حال همیشه آثار هنریی وجود دارد که نگاه های بیشتری را بسوی خود جلب کرده و اثر آن بر دلهای بیشتری کاریست. از این رو برترین اثر خود را "عاشقان سوخته" میدانم که هم اکنون در میراث فرهنگی مشهد موجود می باشد. این تابلو طراحی با تندی و کندی خطوط و دارای 15 سر عاشق است.

2 دیدگاه ها

  1. Climawalo گفت:

    cialis without a prescription artane captopril pret catena Just when the actors thought they were getting the hang of moving their heavy boots and hand controls, however, they had to endure hundreds of gallons of water per minute pumped at them for a climactic robot monster battle set at the bottom of the ocean

  2. Climawalo گفت:

    Improve your fertility and get pregnant faster pct clomid and nolvadex dosage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.